Cenne rady dla właścicieli zwierząt

pies

Kupując karmę w sklepie właściciele czworonogów zwracają głównie uwagę na jej dietetyczną wersję. Niestety nim zdecydujemy się na dany produkt powinniśmy poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Bardzo często zdarza się, że poszukując najlepszego produktu pytamy o zdanie ekspedientki. Te z reguły nie mają o tym bladego pojęcia. Według sprzedawców dobra karma dla kota to typowo dietetyczna odmiana. Niestety to nie weterynarz, więc nie odróżniają problemów z nerkami od problemów pęcherza. Dla nich to jedno i to samo. Może zdarzyć się więc, że taka karma dla zwierząt z chorobami nerek może im bardziej zaszkodzić niż pomóc. Standardowy poziom białka i fosforu jest w takich przypadkach niezwykle istotny. Jednak składniki te zakwaszają mocz, na co choremu zwierzęciu niewiele się to zda. Dlatego zaleca się zakup karmy o oznaczeniu „Renal Support”. Oznacza to, że jest to karma niskobiałkowa.

Niewiele właścicieli psa, czy kota zdaje sobie sprawę, że stres może przyczynić się do pogłębiania choroby. Oczywiście całkowita jego eliminacja nie jest możliwa, jednak znaczne jego ograniczenie już tak. Przykładowo podczas robienia w domu lub mieszkaniu remontu, można albo ograniczyć prace do poziomu najmniej stresujących naszego zwierzaka, lub też tymczasowo zmienić jego miejsce zamieszkania. Jednak nie powinno to trwać więcej niż parę dni.

W wizyty u nowego weterynarza warto od razu poinformować go o chorobie. Wydaje się, że nie ma ona związku z różnymi innymi dolegliwościami, jednak lekarz dobrze wie, że w jej przypadku nie można podawać niektórych leków.

 

Related posts