Plecak vs torba

Laptop to urządzenie, które można przenieść w dowolne miejsce. Podróżowanie z małym egzemplarzem to nie problem. Ten rodzi się, kiedy posiadamy większy sprzęt. Dodajmy do tego zasilacz plus jakieś dokumenty i rodzi się poważny problem. Dlatego właśnie powinniśmy używać czegoś, co pomieści wszystkie potrzebne rzeczy – plecak lub torbę. Rynek takich akcesoriów jest na tyle duży, że z powodzeniem można dopasować rozmiar, kształt, czy kolorystykę.

plecak i torba

Każdy posiada swoje upodobania, zatem ciężko jest wskazać które akcesorium jest lepsze. Kiedyś można było zauważyć trend torb wśród kobiet, ponieważ nie trzeba było zakładać ich na plecy oraz lepiej wyglądały. Dziś płeć nie robi różnicy, torby noszą zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Torba – Zalety

 1. Idealne dopasowanie notebooka do jej rozmiarów
 2. Reprezentatywna forma
 3. Wyposażenie w dodatkowe elementy
 4. Wykonanie z ciekawych materiałów

Torba – Wady

 1. Mała pojemność
 2. Mało praktyczna
 3. Nadaje się do przenoszenia tylko lekkich urządzeń

Plecak – Zalety

 1. Duża pojemność
 2. Dużo bardziej praktyczny
 3. Dobrze radzi sobie z ciężkimi urządzeniami

Plecak – Wady

 1. Ograniczenie w dopasowaniu do wielkości komputera
 2. Mniej reprezentatywna forma

W przypadku toreb rozmiar można określić poprzez wielkość urządzenia do którego jest przeznaczona. W przypadku plecaków rozmiar jest uniwersalny, jednak mniejsze urządzenia mogą nie być odpowiednio zabezpieczone. Niektóre toby wykonane są ze skóry oraz posiadają metalowe wstawki/dodatki. W przypadku posiadania dużego notebooka warto sprawdzić, czy obciążenie łączne nie będzie zbyt duże. W przypadku plecaka nie ma tego problemu, gdyż na plecach ciężar ten będzie mniej odczuwalny. Torby i plecaki dostosowane są niemal do każdego rodzaju klientów, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie. Ograniczeniem są potrzeby i gust. Osoby, którym nie zależy na wyglądzie wybierają zazwyczaj torby jak najbardziej praktyczne, z dużą ilością przegródek. Klienci biznesowi preferują wykonanie skórzane, po którym oczekują solidności, trwałości wykonania oraz jakże reprezentatywnego wyglądu.