Drugie życie dawnej potęgi przemysłu włókienniczego

fabryka_geyera_1

Kiedyś Łódź słynęła z bycia miastem przemysłowym we włókiennictwie. Obecnie miasto przechodzi metamorfozę i staje się celem firm zagranicznych, które szukają dogodnego miejsca dla otworzenia swojego biura w Europie Środkowo-Wschodniej. Oczywistą lokalizacją jest Warszawa, jednakże aglomeracje tego typu tracą na rzecz lepiej usytuowanych miast, takich jak Łódź.

Łódź ze względu na swoje położenie przy autostradach A1 i A2, jak i szlakom kolejowym, ma istotną szansę na stanie się największym centrum logistycznym w kraju. Oprócz inwestycji związanych z transportem i logistyką powstaje tu wiele biurowców świadczących usługi. Nowe inwestycje deweloperskie przyciągają liczne zagraniczne firmy. Co ciekawe, rynek nowoczesnych biurowców w Łodzi jest całkiem nowy. Jak dotąd wydano rekordową ilość pozwoleń na budowę takich przestrzeni biurowych jak biurowiec imagine Łódź. Głównymi branżami zainteresowane w te nowoczesne budynki są przede wszystkim firmy z sektorów nowoczesnych usług dla biznesu, informatyki czy finansowo-ubezpieczeniowego.  Przybywające inwestycje w biurowce odnoszą kolejne sukcesy. Rzadko kiedy ma się do czynienia z problemem wynajmu powierzchni. Łódź w oczach firm chcących rozszerzyć swoją działalność jest bardzo atrakcyjna pod względem geograficznym czy rozwojowym.

łódź biurowce

Biznesowe inwestycje mają również pozytywny wpływ na nowe inwestycje mieszkaniowe. Od lat Łódź boryka się z problemem wyludniania się. Mieszkańcy przenoszą się na przedmieścia lub migrują do większych miast jak Warszawa czy Kraków. Nowe możliwości biznesowe mogą jednak pomóc w odwróceniu tej sytuacji. Obecnie można już zauważyć dodatnie saldo migracji, co z pewnością jest powodem do zadowolenia dla miasta.

Łódź ma znowu szansę rozkwitnąć na biznesowej mapie, ale w odmienionej formie. Obecnie miasto dąży do bycia logistycznym centrum kraju i nową przystanią dla nowoczesnych usług biznesowych. W oczach zarówno przedsiębiorców jak i pracowników, miasto zyskuje wizerunek miasta możliwości oraz rozwoju.