Fiskalizacja – obowiązek każdego przedsiębiorcy

cash-register-1885558_1280

Zakładając firmę zajmującą się sprzedażą produktów i usług na rzecz osób fizycznych, musimy zdawać sobie sprawę, że nie obędzie się bez zakupu kasy fiskalnej. To absolutny obowiązek! Nie każdy jednak pamięta o tym, aby dokonać procesu fiskalizacji, będącego swego rodzaju przygotowaniem kasy do codziennego działania. Jak to wygląda z perspektywy serwisanta? Przekonajmy się!

Czemu nie mogę zrobić tego na własną rękę?

Na samym początku warto postawić sprawę jasno: fiskalizacja musi być przeprowadzona przez specjalistów, znających się na temacie. Po udaniu się do takiego serwisu, jego pracownik powinien nam pomóc w doborze urządzenia tuż pod nasze potrzeby! Musimy zastanowić się na tym, co tak naprawdę będzie nam niezbędne w codziennej pracy. Czy wystarczy nam tylko najprostszy system, pozwalający na rejestrację podstawowych operacji? A może lepiej będzie wybrać ten bardziej rozbudowany model? To kwestia do przemyślenia!

Więcej o fiskalizacji dowiesz się na https://mojanowoczesnafirma.pl/category/fiskalizacja/

Jak pracuje serwisant?

Czas na przedstawienie pracy specjalisty! Na samym początku, warto przedstawić mu listę naszych produktów wraz ze stawkami VAT oraz ilość kasjerów obsługujących kasę, które mają być zaprogramowane przed dokonaniem samej fiskalizacji. Co to tego kroku, to jest to po prostu przestawienie modułu fiskalnego z trybu testowego na tryb fiskalny, pozwalający na faktyczne rejestrowanie zachodzących na niej transakcji. Dzięki temu możliwe będzie legalne prowadzenie sprzedaży! Wraz z zakończeniem tego procesu, otrzymamy książkę serwisową naszego urządzenia, w której należy prowadzić ciągłą ewidencję wszystkich napraw czy konserwacji tej kasy! Jeżeli przeszliśmy przez te kroki poprawnie, to mamy dla was świetną wiadomość! Czas na zarabianie pieniędzy i sprzedawanie swoich produktów i usług! Przecież o to wam chodziło, prawda?

Podsumowanie

Jak więc widzicie, fiskalizacja naszej kasy to nieco bardziej skomplikowany proces niż mogło się wydawać za pierwszym razem. Jednak gdy wybierzemy odpowiedniego współpracownika, w postaci zaufanego serwisu, wcale nie musi to być takie męczące! Tak więc, jeżeli zastanawiasz się nad wystartowaniem ze swoją działalnością, to nie ma na co czekać!