Hala stalowa czy murowana?

magazyn-lead

Każda firma produkcyjna lub spedycyjna będzie potrzebować prędzej czy później miejsca na składowanie towaru. Hala magazynowa może być również miejscem samej produkcji, a jej część może być wydzielona na biuro firmy lub jej punkt handlowy. Co bardziej się opłaca: zbudować murowaną halę, czy zdecydować się hale stalowe?

Naturalnie, czas od rozpoczęcia budowy do jego gotowości zależny jest od kilku czynników takich jak wielkość hali i jak skomplikowany będzie projekt. Postawmy w bezpośrednim pojedynku cegłę i stal i porównajmy kilka czynników, które będą ważne przy wyborze.

Czas

Zaletą stalowych konstrukcji jest czas ich powstawania. Średniej wielkości hala powstanie już w 3-4 tygodnie, podczas gdy na oddanie do użytku murowanego odpowiednika będziemy musieli czekać nawet do 5 miesięcy. Kto wygrał tę rundę? Chyba nie trzeba sugerować odpowiedzi.

W pojedynku hale stalowe kontra hale murowane – 1:0!

Przebudowa

Gdy naszej firmie będzie się bardzo dobrze powodzić, może się okazać, że brakuje miejsca w naszym magazynie. Prawdopodobnie pomyślimy wtedy o rozbudowie już istniejącej hali o dodatkową część. Przy stalowej konstrukcji będzie to funkcjonować na zasadzie przeniesienia części obudowy. Przy murowanym budynku będziemy musieli poświęcić znacznie więcej czasu i pieniędzy.

Drugi punkt dla stali i mamy 2:0!

Bezpieczeństwo

Nie możemy się oszukiwać, że pomimo oczywistych poniesionych kosztów murowana hala może być bardziej wytrzymała. Hala stalowa wyróżnia się tym, że nie musi być remontowana. Korozji zapobiega odpowiednie ocynkowanie całej konstrukcji. Gdy wzniesiona przez wykwalifikowaną ekipę z użyciem najlepszych materiałów, będzie pewną gwarancją bezpieczeństwa na lata.

Trzeci punkt dla hal stalowych i mamy ostateczny wynik 3:0!

Podsumowanie

Jeżeli zależy nam na szybkości, niskim koszcie budowy i praktyczności konstrukcji, powinniśmy zdecydować się na halę stalową, która jest często lepszą opcją i pozwala na szybkie rozpoczęcie działalności naszej firmy.