Hulajnogi na start

Jest w nich coś magicznego, co sprawia, że od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i żadna z nowinek technologicznych nie jest w stanie ich zdetronizować. Mowa o hulajnogach. Dla dzieci jazda na nich to świetna zabawa, ale również sposób na aktywność fizyczną.

Szeroki wachlarz produktów
Podstawowy model dwukołowej hulajnogi zbudowany jest z wąskiej platformy, na której końcach umieszczone są kółka, oraz kierownicy. Obecnie jednak na rynku dostępnych jest o wiele więcej różnych modeli. Dla początkujących proponowane są modele trójkołowe. Charakteryzują się one większą stabilnością i przeznaczone są głównie dla młodszych dzieci. Modelem, który wciąż zdobywa popularność jest hulajnoga elektryczna, napędzana małym silniczkiem. Jednak ten model przeznaczony jest dla dzieci starszych i bardziej doświadczonych w jeździe.

Zalety jazdy na hulajnodze
Pomijając aspekt świetnej zabawy na świeżym powietrzu, jazda na hulajnodze generuje również szereg innych korzyści:
– poprawia koncentrację
– ćwiczy refleks
– uczy równowagi
– poprawia kondycję i rozwija siłę mięśni
– ułatwia późniejszą naukę jazdy na rowerze

Na co zwrócić uwagę w sklepie
Decydując się na zakup hulajnogi, rodzice stają przed trudnym wyborem. Ilość dostępnych rodzajów i modeli sprawia, że tak naprawdę nie wiadomo, na co szczególnie zwrócić uwagę. Przede wszystkim ważna jest jakość wykonania kół, gdyż to one będą brały na siebie cały ciężar i miały kontakt z podłożem. Zdecydowanie koła plastikowe będą w tym przypadku bardziej podatne na zarysowania, a więc mniej trwałe niż np. koła kauczukowe.
Warto też przemyśleć aspekt regulowanej wysokości kierownicy. Nie jest to element niezbędny, ale jak wszystkie artykuły dla dzieci, tak też hulajnogi powinny rosnąć razem z nimi.
Wbrew pozorom podesty również różnią się między sobą. Dla najmłodszych proponowane są szerokie, nisko osadzone podesty plastikowe, które zapewnią większy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Konserwacja
Hulajnogi to przede wszystkim sprzęt sportowy i tak należy je traktować. Wymagają odpowiedniego serwisu, który polega przede wszystkim na sprawdzeniu dokręcenia śrub i poprawności działania łożysk. Przed sezonem warto sprawdzić też stan kół, tak by jazda była przyjemnością.

Hulajnogi nie tylko dla dzieci
Przyjęło się, że hulajnogi to zabawka dla dziecka, które nie jest jeszcze gotowe do nauki jazdy na rowerze. Trend ten jednak zmienił się w ostatnich latach. Obecnie na hulajnogach śmigają nie tylko dzieciaki, ale młodzież, a nawet dorośli. W dużych metropoliach elektryczne hulajnogi stały się ekologicznym sposobem na szybkie przemieszczanie po mieście.

Szukasz więcej? Odwiedź sklep https://dwamichaly.pl/