Ile kosztuje kompleksowe wykończenie wnętrz?

Planując budowę lub remont domu należy znaleźć sprawdzoną ekipę, która zajmuje się wykończaniem wnętrz. Na rynku funkcjonuje wiele przedsiębiorstw tego typu, co wcale nie ułatwia nam zadania. Wiadomym jest, że kluczową rolę odgrywa cena. Niemal każdy z nas pragnie zaoszczędzić. Pamiętajmy jednak, że niska stawka nie może być czynnikiem determinującym do wyboru konkretnego przedsiębiorstwa. Liczy się przede wszystkim standard świadczonych usług.

Zakres prac

Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile kosztują wykończenia wnętrz. Jest to kwestia bardzo indywidualna, gdyż każdy przypadek jest zupełnie inny. Duże znaczenie ma zakres prac. Im więcej do zrobienia, tym więcej zapłacimy. Warto również wspomnieć, że stawki uzależnione są od województwa. W niektórych rejonach Polski usługi dobrych fachowców kosztują o wiele więcej, niż np. na wschodzie. Wiadomym jest również to, że ceny uzależnione są od cennika przedsiębiorstwa wykończeniowego.

Planując wykończenie mieszkania lub danego pomieszczenia warto skorzystać z możliwości wstępnej wyceny. Dzięki temu porównany między sobą oferty kilku wykonawców, a następnie wybierzemy najkorzystniejszą. Średnie stawki wybranych usług wykończeniowych wynoszą:
– wykonanie podłogi – 45 zł/m2,
– malowanie ścian i sufitów – 10 zł/m2,
– montaż oświetlenia – 40 zł/szt,
– montaż drzwi z ościeżnicą – 200 zł/szt,
– montaż umywalki – 80 zł/szt,
– montaż kabiny i prysznica – 200 zł/szt,
– montaż WC podwieszanego – 200 zł/szt,
– układanie płytek ściennych/podłogowych – 50 zł/m2.
Pamiętajmy również o konieczności zakupu materiałów, czy też akcesoriów. Ważne jest to, aby wybrać produkty wysokiej jakości. Wszystko po to, aby mieszkanie możliwie najdłużej prezentowało się świetnie i nie wymagało remontu.

Atrakcyjna zniżka

Bardzo często jest tak, że zlecając wykończenie całego mieszkania możemy liczyć na korzystną zniżkę. Jest to rozwiązanie korzystne dla obu stron. Ekipa fachowców nie musi każdego dnia zapoznawać się z nowym środowiskiem pracy. Znacząco usprawnia to realizację zdań, a tym samym realizacja zlecenia będzie szybsza. Korzystając z usług jednej firmy mamy również pewność, że wysoki standard pracy zostanie utrzymany, sprawdź ofertę BB Construction z Gdańska i sam się przekonaj.

Korzystając z usług firmy zatrudniającej ekspertów z wielu różnych dziedzin możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Generuje to również mniejszą ilość kłopotliwych formalności. Poszukując odrębnych fachowców od malowania, układania płytek, czy też montażu sanitariatów narażamy się na większą liczbę obowiązków.