Jakie fotele biurowe wybrać?

Aby przygotować porządne stanowisko pracy warto jak najszybciej postawić na porządny fotel biurowy. Osoby, które przed komputerem spędzają większość swojego dnia, powinny rozejrzeć się za ergonomicznym i dość wygodnym fotelem, który zapewni nie tylko wygodę, ale przede wszystkim będzie pozytywnie wpływał na nasz kręgosłup. Na rynku dostępne są nie tylko nowoczesne fotele, ale również hokery i krzesła do biurka, dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy zwracać uwagę.

Jaki materiał wybrać?

Fotele biurowe jak powszechnie wiadomo mogą być wykonane z wielu różnych materiałów. Z punktu widzenia użytkowania bardzo ważne jest nie tylko same siedzisko, ale również oparcie fotela. Większość producentów stawia na skórę naturalną albo ekologiczną. Można znaleźć również modele wykonane z plastiku i wielu innych tkanin. Poszczególne materiały mają swoje zalety i wady, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z nimi, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Skórzane fotele biurowe i modele plastikowe są bardzo higieniczne, dlatego też łatwo utrzymać je w idealnej czystości. Wadą tych materiałów jest przede wszystkim to, że utrudniają znacząco odprowadzania ciepła. Lepszą wentylację zapewniają fotele wykonane z tkanin, ale są one trudniejsze w utrzymaniu czystości.

Przydatne dodatkowe elementy

Porządny fotel biurowy (https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html) powinien posiadać podłokietniki, których głównym zadaniem jest stabilizowanie oraz odciążanie dłoni. Podłokietniki są doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które bardzo dużo piszą na klawiaturze. Godne polecenia są przede wszystkim te fotele biurowe, które posiadają funkcję regulacji wysokości podłokietników. W ostatnim czasie coraz więcej osób stawia również na fotele bujane, dzięki którym będzie można zrobić sobie przerwę w pracy i nieco się zrelaksować.

Porządne anatomiczne oparcie

Jak wspomniano powyżej bardzo ważną rolę pełni także oparcie fotela, które nie tylko odciążą mięśnie, ale przede wszystkim pozwala utrzymać idealną postawę. Zachowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa jest bardzo ważne, dlatego też inwestując w nowy fotel warto zwrócić uwagę na ten element. Źle dobrane oparcie niestety będzie powodować pogłębienie się krzywizn kręgosłupa. Z praktycznego punktu widzenia warto postawić na oparcie, które jest odchylone do tyłu o około 10-15 stopni. Godne polecenia są przede wszystkim nowoczesne fotele, które posiadają funkcję regulacji kąta odchylenia. Najlepsze modele pozwalają regulować nawet zagłówek, który wbrew pozorom odgrywa bardzo ważna rolę.