Kupujesz spawarkę do domu? Zwróć uwagę na te 2 kwestie

welding-1209208_1280

Niektórzy z nas posiadają przydomowe warsztaty. Spędzamy w nich niemało czasu, majsterkując, tworząc ciekawe instalacje, naprawiając samochód czy rowery naszych pociech. Czasem jednak pojawia się potrzeba zespawania czegoś. I wtedy pojawia się problem – która z dostępnych na rynku spawarek najlepiej się u nas sprawdzi?

Ilość spawarek, które oferują różnorodne sklepy i hurtownie spawalnicze, jest naprawdę imponująca. Chcąc jednak znaleźć taką, która najbardziej przyda nam się w domu, powinniśmy skupiać się głównie na migomatach i półautomatach. To one bowiem najlepiej nadadzą się do prostych prac, które chcemy wykonać w warsztacie.

Na co jednak powinniśmy zwracać szczególną uwagę podczas wybierania sprzętu dla nas? Co powinno nas najbardziej interesować?

1. Skąd kupujesz?

Bardzo ważnym jest, żeby sprzęt tego typu, który do tanich przecież nie należy, kupować w miejscach sprawdzonych i profesjonalnych. Najlepiej jest niemalże całkowicie odrzucić wszelkiego rodzaju portale aukcyjne, w których ogłoszenia dodają różni ludzie. Jeśli chcemy, żeby nasza spawarka działała jak najdłużej i była wydajna, stawiajmy na specjalistyczne sklepy. W nich bowiem możemy liczyć na dobrą opiekę ze strony sprzedawców oraz gwarancję jakości.

2. Czy jest serwis?

Zwróć uwagę na to, czy spawarka, którą kupujesz, objęta jest gwarancją oraz serwisem. Często bywa tak, że o serwis musimy martwić się sami w razie jakichś wypadków. Dlatego właśnie warto uniknąć kłopotów i kupować sprzęt, który – w razie czego – możemy oddać do naprawy, nie ponosząc przy tym kosztów lub ponosząc koszty o wiele mniejsze, niż gdybyśmy chcieli zrobić to na własną rękę.

3. Funkcje spawarki – które najbardziej Ci się przydadzą?

Chcąc kupić własną spawarkę do użytku warsztatowego, musimy wiedzieć, jakie funkcje będą nam najbardziej potrzebne. I tak wśród nich najważniejsze okazują się być: regulacja napięcia podczas spawania oraz możliwość regulowania drutu.

Jeśli jesteśmy na etapie przeglądania różnych ofert – możemy zwrócić również uwagę na urządzenia funkcjonujące pod nazwami 2w1 lub 3w1, które to łączą w sobie kilka opcji. Jeśli jednak któreś z funkcji nie są nam potrzebne – nie kupujmy ich. Kosztują bowiem więcej od tradycyjnych rozwiązań.

Po urządzenia spawalnicze możesz zajrzeć do hurtowni https://ekod.com.pl/oferta/urzadzenia-spawalnicze/