Szeroki wybór obuwia

szeroki-wybor-obuwia

Na polskim rynku obuwniczym działa wiele firm. Spora część z nich to zachodni kapitał, inne z kolei stanowią krajową inicjatywę. Niezależnie od tego konkurencja jest spora, gdyż jest o co walczyć. Eksperci oceniają, iż branża związana z obuwiem to wiele milionów złotych, stąd nawet niewielki procent tej sumy to niemały zysk.

Paradoksalnie jednak, gdy spojrzymy na buty oferowane przez sklepy z podobnego segmentu zauważymy, iż pod względem wyglądu nie różnią się one zbyt bardzo. Oczywiście sportowe buty męskie Adidasa będą nieco inne, niż na przykład Vansy, ale już w wypadku Reeboka pojawi się wiele podobieństw. Skala tego zjawiska zwiększa się, gdy spojrzymy na takie sklepy, jak Ryłko. Oczywiście, poszczególne fasony są ciekawe i eleganckie, ale nie różnią się zbytnio od oferty konkurencji. Skoro więc warto walczyć o klienta, to czemu na rynku nie ma większej różnorodności.

Otóż firmy boją się, że znaczna modyfikacja modeli nie spotka się z uznaniem ludzi, których gusta przyzwyczajone są do obecnych trendów. Polacy raczej nie słyną z zamiłowania do modowej ekstrawagancji, przez co wszelkie eksperymenty obarczone są sporym ryzykiem, które mało kto chce podjąć, szczególnie gdy mówimy o firmach, które nie posiadają zaplecza w postaci zagranicznego inwestora.

Szeroka oferta obuwnicza z każdym kolejnym rokiem staje się ona coraz większa. Dotyczy to również bardziej specjalistycznej oferty jaką są buty sportowe. Prawdopodobnie wielu z nas miało możliwość zetknięcia się z rozmaitymi sklepami, gdzie poza standardową ofertą znajdziemy również takie propozycje, które stworzone zostały zgodnie z zapotrzebowaniem różnej maści sportowców. Dobrym przykładem ilustrującym tę tezę są piłkarskie korki, które możemy znaleźć w każdym sklepie ze sportowym obuwiem.

Jednakże korki nie są jedyną propozycja, gdyż przeważnie sklepy te podzielone są na konkretne strefy, gdzie każdy sportowiec będzie w stanie znaleźć odpowiednią dla siebie propozycję. W ten sposób miłośnik maratonów szybko znajdzie buty do biegania, choć trzeba powiedzieć sobie wprost, iż w wypadku osób związanych z bieganiem lepszym wyborem będą salony skoncentrowane tylko i wyłącznie na tej dyscyplinie. Od pewnego czasu pojawia się ich całkiem sporo, a zatrudnieni tam sprzedawcy dysponują nie tylko olbrzymią wiedzą, ale też specjalistycznym sprzętem pozwalającym ocenić możliwości własnej stopy.

Oczywiście takie buty sportowe nie są tanie, gdyż stosowane w nich technologie swoje kosztują. Warto jednak zastanowić się, czy nasze zdrowie nie jest przypadkiem więcej warte, niż te kilkaset złotych, szczególnie że taki wydatek zdecydowanie się opłaci, a samo obuwie starczy nam na wiele lat.