Zarządzanie flotą samochodową za pomocą gps

Dzisiaj posiadanie odpowiedniej ilości pojazdów w danej firmie to prestiż, renoma ale i wygoda. Pojazdy jednak rozjeżdżają się wszędzie i coś należy zrobić żeby nimi dobrze zarządzać z odległości. Zarządzanie flotą samochodową nie jest łatwym obowiązkiem, dlatego zatrudnia się specjalistów, którzy wiedzą w jaki sposób mają dbać o dane pojazdy. Ponadto specjalistom od zarządzania flotą daje się odpowiednie narzędzia pracy, które znacznie ułatwiają im wywiązywanie się z ich obowiązków służbowych.

Monitoring i zarządzanie flotą samochodową

Zarządzanie i monitoring floty samochodowej oznacza wszystkie czynności związane z określonymi pojazdami w firmie. Obejmuje więc:
– organizację tras,
– planowanie wyjazdów samochodów firmowych,
– pełną kontrolę i całe administrowanie wszystkimi procesami związanymi z flota samochodową w danej firmie.
Osobą w pełni odpowiedzialną za powyższe czynności w przedsiębiorstwie jest menedżer floty. Obowiązkami takiego menedżera jest:
– wybranie odpowiedniego segmentu aut do profilu danego przedsiębiorstwa,
– zarządzanie serwisem i wymianą opon,
– likwidacja szkód komunikacyjnych,
– likwidacja pojazdów po kontraktowych czyli po leasingowych oraz po okresie wynajmu.
Monitoring GPS jest nieodzowną częścią zarządzania flotą. Dzięki odpowiedniej lokalizacji pojazdów poprzez GPS i odpowiednie systemy komputerowe, firma całkowicie kontroluje wszystkie swoje pojazdy.

Aplikacje komputerowe

Na rynku dostępnych jest wiele specjalnych systemów monitorowania pojazdów, wszystkie one doskonale sprawdzają się w firmach, w których jest wiele pojazdów.
Każda firma na początek otrzymuje darmową możliwość przetestowania monitorowania pojazdów i dzięki temu może wybrać odpowiednią opcję dla siebie.
Standardowo wszystkie systemy dają:
– urządzenie GPS,
– opłacenie kosztów roamingu,
– dożywotnią gwarancję na urządzenia,
– 3 miesiące wolne od opłat.

Dane przedsiębiorstwo zyskuje wiele, przede wszystkim odpowiednie monitorowanie pojazdów od razu daje duże oszczędności na paliwie. Systemy monitorowania Verizon Connect doskonale działają w firmach gdzie jest dużo pojazdów, dają możliwość podzielenia ich na pod floty, mają pełny zbiór map krajowych i zagranicznych, od razu powiadamiają o niebezpiecznych zdarzeniach i dają możliwość pobierania raportów.